Zapraszamy na spotkanie on-line pt. „Dziecko z cukrzycą w przedszkolu i szkole”, które odbędzie się 27 marca 2024 roku (środa) o godz. 18.30.

Podczas spotkania podsumujemy działania prowadzone w ramach projektu „Chcieć znaczy móc”. Omówimy prawne aspekty obecności dziecka z cukrzycą w placówce oświatowej oraz poznamy Zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w kwestii opieki nad dzieckiem z cukrzycą. Dowiemy się także o wnioskach i rekomendacjach po pilotażu związanego z Asystentem Ucznia ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi i zgłębimy temat edukatora zdrowotnego w szkole!

1. Prawne aspekty obecności dziecka z cukrzycą w placówce oświatowej.

Dr Piotr Zieliński, Dyrektor Centrum Kursów i Szkoleń, adiunkt badawczo-dydaktyczny, Uniwersytet Gdański

2. Zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w kwestii opieki nad dzieckiem z cukrzycą.

Dr n. med. Iwona Pietrzak, Uniwersytet Medyczny w Łodzi

3. Asystent Ucznia ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi – wnioski i rekomendacje po pilotażu.

Mgr Zofia Lisiecka – Prezeska Fundacji Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego

4. Edukator zdrowotny w szkole.

Mgr Barbara Kucharska, Prezeska Fundacji Diabeciaki

5. Podsumowanie działań projektu „Chcieć znaczy móc” i rekomendacje.

Dr n. med. i n. o zdr. Monika Zamarlik, Prezeska Federacji Diabetyków

Prowadzenie: Redaktor Jerzy Magiera, MojaCukrzyca.org

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w środę, 27 marca 2024 roku o godzinie 18.30 w trzech miejscach jednocześnie – na Facebooku Diabetycy.eu, Facebooku mojacukrzyca.org oraz na kanale mojacukrzyca.tv na YouTube!