O Federacji Diabetyków

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę (Federacja Diabetyków) powstała   w roku 2010 jako związek stowarzyszeń i fundacji działających w całej Polsce na rzecz dzieci  i młodzieży z cukrzycą. Od 2015 roku grupa naszych beneficjentów stopniowo powiększała się o osoby dorosłe  i seniorów. Tym samym, z organizacji działającej na rzecz populacji pediatrycznej, staliśmy się Federacją wszystkich diabetyków.

Nasze działania:

Więcej o naszych aktywnościach można przeczytać TUTAJ – Kliknij

W roku 2016 Federacja otrzymała nagrodę główną im. Św. Kamila – patrona chorych i służby zdrowia, przyznawaną przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, w kategorii „Stowarzyszenia i organizacje pacjentów będące wzorem opieki nad chorymi i ich rodzinami” za połączenie rodzicielskiej solidarności, empatii i miłości w niezwykłą, łańcuchową reakcję pomocy dzieciom chorym na cukrzycę oraz za upowszechnianie wiedzy, która uratowała wiele młodych ludzkich istnień.

Wśród laureatów nagrody  im. Św. Kamila znaleźli się także m.in:  Jerzy Owsiak, Jerzy Stuhr, Ks. Jan Kaczkowski, prof. dr hab. n. med. Janusz Skalski, Agata Młynarska, Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?, Fundacja “Rodzić po Ludzku”, Fundacja TVN „Nie jesteś sam”, Fundacja „Porozumienie Bez Barier” oraz wiele innych znamienitych osób i instytucji.

Pralinka

Prezeska Federacji dr Monika Zamarlik jest laureatką PRALINKI, nagrody Fundacji Diabeciaki za działalność na rzecz dzieci i młodzieży z cukrzycą.
Wśród  osób nagrodzonych Pralinką są także  m.in.: prof. Przemysława Jarosz-Chobot, Lidia i Jerzy Owsiakowie, prof. Maciej Małecki, prof. Ewa Otto-Buczkowska, Teresa Benbenek-Klupa, prof. Anna Noczyńska, prof. Agnieszka Szypowska, prof. Andrzej Gawrecki, prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, prof. Joanna Nazim, Maciej Miłkowski, prof. Mieczysław Walczak, Marzanna Bieńkowska, prof. Iwona Bień-Skowronek, Jerzy Magiera i prof. Agata Chobot.